Pressroom

Ünlüler çocuklarıyla birlikte Cartoon Network efsanesi Ben 10 galasında buluştu

Sanat ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri çocuklarıyla beraber, sevilen çocuk kanalı Cartoon Network’ün Ben 10 galasında buluştu. Konuklar tüm dünyada çocukların ilgiyle takip ettiği efsane çizgi film Ben 10’in daha önce yayınlanmamış bölümlerini izleme fırsatı buldu. “Dönüşüm” temalı galada, Augmented Reality (Sanal Gerçeklik) platformu ile çocuklar birbirinden güçlü uzaylı kahramanlara dönüşmenin heyecanını yaşadı. Ben 10 ve arkadaşlarının aksiyon ve eğlence dolu yepyeni maceraları her Cumartesi saat 13:00’te Cartoon Network ekranlarında olacak.

Sinem-Mustafa Ceceli, Cansen-Burak Kut, Özge Ulusoy, Tuğba Coşkun, Özge Uzun, Alp Kırşan, Zeynep Ilıcalı ve Elif Gönlüm’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü ismin katıldığı galada, aileler çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirmenin tadını çıkardı.
Kendileri için oluşturulan özel alanda doyasıya eğlenen çocuklar, Londra’dan galaya özel İstanbul’a taşınan Augmented Reality (Sanal Gerçeklik) platformu ile Ben 10’in müthiş uzaylı kahramanlarına dönüşmenin heyecanını yaşadı. Çocuklar platforma girip, istediği karakterlere dönüşüp yeteneklerini sergilerken onları keyifle izleyen aileleri de bu heyecana ortak oldu.
Bünyesinde Türkiye’de de yayın yapan Boomerang ve CNN International’ı da bulunduran Turner’ın sevilen çocuk kanalı Cartoon Network, orijinal içerikleriyle çocukların çok özel ve renkli dünyasına giriyor. Cartoon Network'de 2008 yılında yayına giren ve milyonlarca çocuğun hayranlığını kazanmayı başaran Ben 10 ile ilgili en güncel bilgiler, Ben 10’in dönüştüğü ve bu şekilde dünyayı kurtardığı müthiş güçlere sahip 10 uzaylı kahraman hakkında tüm bilgilere http://ben10.cartoonnetwork.com.tr/ adresinden ulaşılabiliyor. Sitede ayrıca Ben 10 oyunları, birbirinden özel videolar ve çıkartmalar yer alıyor.

Ben 10 ve uzaylı arkadaşlarının aksiyon ve eğlence dolu yepyeni maceraları her Cumartesi saat 13:00’te sadece Cartoon Network ekranlarında olacak.

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 5-11 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 Omniverse ve Ejderhalar: Berk’in Koruyucuları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.