Pressroom

23 NİSAN’DA CARTOON NETWORK YAYININI 50 BİN ÇOCUK BELİRLEDİ

#CartoonNetwork23Nisan

Çocuklar, 23 Nisan’da Cartoon Network’te izleyecekleri programları kendileri belirledi. www.cartoonnetwork.com.tr sitesini ziyaret eden 50 bin çocuk, sevdiği çizgi filmleri belirterek yayın akışını oluşturdu. Çocukların ilk sıralara Gumball, Teen Titans Go, Sürekli Dizi ve PowerPuff Girls’ü yerleştirdiği en sevilen programlar, 23 Nisan’da gün boyunca ekranda olacak.

Sevilen çocuk kanalı Cartoon Network, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayın akışını çocuklara emanet ediyor. www.cartoonnetwork.com.tr sitesini ziyaret eden 50 bin çocuk, en çok sevdikleri çizgi filmleri sıraladı ve 23 Nisan Özel Programını oluşturdu.

Çocuklar 23 Nisan’da ekranda en çok Gumball, Teen Titans Go, Sürekli Dizi, PowerPuff Girls’ü görmek istedi. Tamamen 5 – 14 yaş grubundaki çocukların oluşturduğu program akışında; Ben 10’den Powerpuff Girls’e, Kral Şakir’den Adventure Time’a sıralamaya giren en sevilen çizgi filmler yer alacak. 23 Nisan Çocuk Bayramı Özel Programı 11:00 – 20:00 saatleri arasında Cartoon Network’de yayında olacak.

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 5-14 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 ve Powerpuff Kızları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.