Pressroom

Powerpuff Girls ile süper gücünü bul, kendi avatarını oluştur

#süpergüç

Cartoon Network’ün tüm dünyada büyük ilgi gören “Kendini PowerPuff’la” uygulaması en güncel versiyonuyla Türkiye’de. Yurt dışında Robert Downey Jr, Beyonce, Kendall Jenner ve Chris Evans gibi ünlü yıldızların yanısıra Türkiye’den Atiye’nin kendi avatarını oluşturup paylaştığı uygulama sosyal medyada yeni bir akım başlattı.  www.powerpuffyourself.com adresini ziyaret eden herkes kendi Powerpuff avatarını oluşturup kendine özgü süper gücünü ortaya çıkarabiliyor.
Cartoon Network’un en sevilen dizilerinden Powerpuff Girls’ün yeni sezonuyla birlikte hayata geçen “Kendini Powerpuff’la” uygulaması çok kısa bir zamanda dünyanın dört bir yanından 12 milyonun üzerinde hayrana ulaştı. Özellikle sosyal medyada fenomen haline gelen Cartoon Network’ün “Kendini Powerpuff’la” uygulaması ünlü yıldızlar arasında da yeni bir akım başlattı. Dünyaca ünlü yıldızlar Beyonce, Robert Downey Jr. ve Chris Evans’ın öncülüğünü yaparak kendi avatarlarını oluşturduğu uygulamayı Türkiye’de ilk takip eden isimlerden biri Atiye. 
“Kendini Powerpuff’la” uygulamasının dünya çapında güncellenmiş ve 26 dile tercüme edilmiş versiyonunda 100’ün üzerinde yeni karakter özelliği bulunuyor. www.powerpuffyourself.com ile siz de Powerpuff avatarınızı oluşturabilir, eğlenceli ve merak uyandıran sorulara cevap vererek dünyayı değiştirmek için herkesin içinde bulunan o özel süper gücünüzü keşfedebilirsiniz.
“Kendini PowerPuff’la” uygulamasının eğlenceli videolarını Cartoon Network Turkiye youtube adresinden de takip edebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=pdB7JZvuTBY. Powerpuff Girls Süper Güç Özel Kuşağı, 21 Kasım – 27 Kasım arası her gün saat 15:00’da Cartoon Network’te yayınlanacak. Emmy® adayı PowerPuff Girls’ün yeni ve en sevilen bölümlerinin yer alacağı kuşakla da, dizinin hayranları kendi süper güçlerini ifade etmeye davet ediliyor. 

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 5-11 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 Omniverse ve Ejderhalar: Berk’in Koruyucuları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.