Pressroom

3 Adam’dan “Zorba Olma Kanka Ol” projesine destek

Ekranların ünlü kankaları 3 Adam, çocuklara kanka olmanın sırlarını anlatacak

3 Adam, çocuklar arasında akran zorbalığına dikkat çekmek üzere yola çıkan ve kısa sürede büyük yankı uyandıran “Zorba Olma Kanka Ol” projesine destek oldu. zorbaolmakankaol.com sitesi üzerinden daha geniş kitlelere ulaşmak üzere yola devam eden projeye 3 Adam ile birlikte Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk de destek verdi.

Cartoon Network’ün; tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akran zorbalığına dikkat çekmek üzere 2015 yılında başlattığı “Zorba Olma, Kanka Ol” projesi, web sitesiyle dijital platforma taşındı, ünlü ve uzman isimler projeye destek için gönüllü oldu.zorbaolmakankaol.com sitesinde animasyon videolar, 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in mesajları yer alıyor.

3 Adam “Zorba Olma Kanka Ol” diyecek

Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’tan oluşan 3 Adam, projeye gönüllü olarak destek veriyor. Ekranların gönüllerde taht kuran kankaları, kendi dostluklarıyla çocuklara örnek oluyor. Eser, Oğuzhan ve İbrahimzorbaolmakankaol.com aracılığıyla yıllardır sürdürdükleri arkadaşlığın sırrını çocuklarla paylaşıyor.

Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk

Akran zorbalığı konusunda gerçekleştirdiği akademik çalışmalar ile bilinen Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk konuya bu kadar önem vererek farkındalık oluşturmaya çalışan Cartoon Network’ün Zorba Olma Kanka Ol projesinde yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Erk, zorbalığın okulda, oyun alanı veya servis aracı gibi gün içerisinde her an, her yerde, herkesin başına gelebileceğini, ailelere ise bu konuda büyük sorumluluk düştüğünün altını çizdi.

#ZorbaOlmaKankaOl

Ayşe Başak Erk Kimdir
Yeditepe Üniversitesi’nde Psikoloji alanında lisans eğitimini tamamlayan Ayşe Başak Erk, Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisansını “Akran Zorbalığı” üzerine yaptığı projesi ile tamamlamıştır. Mika Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucusudur. Çocuk psikolojisi ve ebeveynlik üzerine makaleler kaleme alan Erk, çocukların zorbalığı tanıtan, öneriler ve çalışmalar içeren kapsamlı bir çalışma olan Akran Zorbalığı Etkinlik Kitabının yazarıdır. 2012 yılından bu yana cocuklaringelisimi.com blog’unda yazıları yayınlanmakta olan Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk Türk Psikologlar Derneği ve Oyun Terapisi Derneği üyesidir.

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 8 -12 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 Omniverse ve Ejderhalar: Berk’in Koruyucuları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.

Ayrıntılı bilgi için:                                                                                                                                                     
Leo PR/ Manolya Mansuroğlu
Tel: 0(212)373 40 18 /GSM: +90 530 500 3724
manolya.mansuroglu@leopr-tr.com