Pressroom

Cartoon Netwok “Zorba Olma Kanka Ol” Projesini Büyütüyor

Sevilen çocuk kanalı Cartoon Network’ün, çocuklar arasında akran zorbalığına dikkat çekmek için başlattığı “Zorba Olma Kanka Ol” projesi yoluna hızla devam ediyor. Hem miniklere hem de ailelerine zorbalık ile mücadeleyi çocuklara özel mesajlar ile anlatan proje şimdi, zorbaolmakankaol.com sitesinde yer alan videolar ve içeriklerle daha geniş kitlelere yayılıyor.

Cartoon Network; tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akran zorbalığına dikkat çekmek üzere 2015 yılında başlattığı “Zorba Olma, Kanka Ol” projesini web sitesiyle dijital platforma da taşıdı. zorbaolmakankaol.com sitesinde yayınlanacak videolarda, zorbalıkla karşı karşıya kalan çocukların nasıl davranması gerektiği konusunda yönlendirici bilgiler, öğretici ve keyifli içeriklerle anlatılıyor.

Benzer yaş grubu çocuklar arasında, kasıtlı ve sürekli olarak sözel, duygusal ya da fiziksel saldırganlıkla rahatsızlık verme anlamına gelen akran zorbalığı, engellenmediğinde gelecekte önemli sorunlara neden olabiliyor. Çocuklar arasında çok sık yaşanan bu duruma sorumluluk bilinciyle yaklaşan Cartoon Network, hayata geçirdiği proje ile hem miniklere hem de ailelerine ulaşarak sorunun çözümüne dair bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

zorbaolmakankaol.com sitesi ile çocuklar, zorbalığın kötü bir davranış olduğunu, akran zorbalığı ile mücadele etmenin yollarını, arkadaşlığın önemini ve inceliklerini, kısacası “arkadaşlık kanununu” en keyifli şekilde öğrenecek.

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 8 -12 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 Omniverse ve Ejderhalar: Berk’in Koruyucuları yer almaktadır.
1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.

Ayrıntılı bilgi için:
LeoPR / Manolya Mansuroğlu
Tel: (212)373 40 18 /GSM: +90 530 500 37 24
Manolya.mansuroglu@leopr-tr.com