Pressroom

CARTOON NETWORK’TEN ÇOCUKLARA EMMY ÖDÜLLÜ ÇİZGİ FİLM ADVENTURE TİME

Cartoon Network’ün, dünya çapında büyük başarı elde eden ve Türkiye’de de ilgiyle izlenen çizgi filmi Adventure Time, Emmy ödülüne layık görüldü. En İyi Kısa Animasyon Programı dalında tüm rakiplerini geride bırakarak Emmy’nin sahibi olan Adventure Time,hafta içi her gün saat 17:00’de Cartoon Network’te
Cartoon Network’ün beğeni ile izlenen dizisi Adventure Time Emmy’nin de yıldızı oldu. Adventure Time En İyi Kısa Animasyon Programı dalında televizyonun Oscar’ı sayılan Emmy ile ödüllendirildi.
Kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine ulaşan çizgi filmin yapımcısı Nick Jenings 2. kez gelen ödülün ardından, “Bu ödül beni onurlandırdı. Adventure Time ekibinde olmaktan çok mutluyum. Çünkü zeki, yaratıcı ve muhteşem bir ekiple çalışıyorum. Bu ekiple ortaya da böyle muhteşem bir yapım çıkıyor. Bizi soluksuz takip ederek ödüllendiren izleyicilerimize ve bu ödüle layık görenlere çok teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.
2014 ylında da Emmy ile ödüllendirilen Adventure Time, gizemli Ooo Diyarı’nı bir uçtan diğer uca kat eden, yol boyunca bu diyarın renkli insanları ile karşılaşan iki sıkı dost insan Finn ve köpek Jake’in maceralarını anlatıyor. Adventure Time’ı yeni sezonuyla hafta içi her gün saat 17:00’de Cartoon Network’te izleyebilirsiniz.
Cartoon Network’ün ilgiyle izlenen bir diğer dizisi Bahçe Duvarının Ötesinde (Over the Garden Wall) En İyi Animasyon Programı dalında Emmy ödülüne layık görüldü.

Cartoon Network hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 8 -12 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli  ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 Omniverse ve Ejderhalar: Berk’in Koruyucuları yer almaktadır.
1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.

Ayrıntılı bilgi için:
Leo PR/ Manolya Mansuroğlu
Tel: 0(212)373 40 18 /GSM: +90 530 500 3724
manolya.mansuroglu@leopr-tr.com