Pressroom

Cartoon Network BAFTA'da 3 ödül kazandı.

Türkiye’nin sevilen çocuk kanalı Cartoon Network Uluslararası BAFTA Çocuk Ödülleri’nde 3 heyecan verici ödüle layık görüldü. Cartoon Network; küçük büyük herkesin ilgiyle izlediği Gumball ile En İyi Animasyon ve En İyi Yazar, “Kafadar Ayılar” ile ise En iyi Uluslararası Program ödülünü kazandı.

Bünyesinde, Türkiye’de de yayın yapan Boomerang ve CNN International’ı da bulunduran Turner’ın sevilen çocuk kanalı Cartoon Network İngiltere yapımı Gumball ile Çocuk BAFTA Ödüllerinde En İyi Yazar ve En İyi Animasyon dallarında ödül kazandı. Gumball böylece aldığı toplam BAFTA ödül sayısını sekize çıkardı. Mavi kedi Gumball Watterson ve evlatlık Japon balığı erkek kardeşi Darwin’in hikayelerini anlatan ve Türkiye’de de özellikle çocuklar arasında geniş bir hayran kitlesine sahip olan yapım, uluslararası arenada büyük rakiplerini geride bırakarak kategorinin yıldızı oldu.
Büyük şehirde, insanların dünyasında kendilerine yer bulmaya çalışan 3 sevimli ayı kardeşin hikayesini ekrana taşıyan Kafadar Ayılar da önemli yapımlarla kıyasıya bir rekabetin sonunda En İyi Uluslararası program kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Turner Kuzey Amerika Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Ian McDonough ödüllerden duyduğu mutluluğu: “Cartoon Network için ne kadar başarı ve gurur dolu bir akşam! Dünyayı kendine hayran bırakan komik, muzip ve eşsiz programlar olan Gumball ve Kafadar Ayılar, Cartoon Network olarak savunduğumuz her şeyin parlayan birer yıldızı adeta. Bu yapımların başarısından ve İngiliz Akademisi Çocuk Ödüllerinde aldığımız ödülden ötürü gurur duyuyoruz” sözleriyle paylaştı.
Londra’da gerçekleşen ödül törenine, kırmızı halıda hayranlarını sevindiren bir sürprizle boy gösteren Powerpuff Girls damgasını vurdu. BAFTA’da aldığı 3 ödülle Cartoon Network bu sene içinde aldığı ödülleri 13’e çıkarmış oldu.

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 5-11 yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 Omniverse ve Ejderhalar: Berk’in Koruyucuları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.