Pressroom

CARTOON NETWORK KIZLARI İLK DEFA BİRARADA

#CNkızları

Akıllı, eğlenceli, tatlı, ve yaratıcı kızlar ekran başına! Cartoon Network; sevilen programlarında yer alan kız karakterlerin renkli hikayelerine yer veren Cartoon Network Kızları Özel Kuşağı’nı hazırladı. Bu özel kuşak, 6 – 31 Mart tarihleri arasında hafta içi her gün 15:30 – 16:30 saatleri arasında ekranda olacak.

Cartoon Network’ün hazırladığı bu eğlenceli kuşakta, en sevilen çizgi filmlerin en popüler kız karakterlerinin olduğu bölümler yer alacak. Powerpuff Gilrs’den Gumball’a Adventure Time’dan Teen Titans Go’ya, en sevilen kız karakterlerin en keyifli bölümleri Cartoon Network Kızları Özel Kuşağı’nda sizleri bekliyor.

Cartoon Network’ten Ödüllü Yarışma

Cartoon Network, bu özel kuşağı www.cartoonnetwork.com.tr sitesinden yapacağı bir yarışma ile daha da eğlenceli bir hale getiriyor. 6 – 24 Mart tarihleri arasında yapılacak yarışmada, çocukların en sevdikleri Cartoon Network Kız karakterini neden sevdiğini anlatan bir video çekip yarışma websitesine yüklemeleri gerekecek. Yarışma sonucunda kazanan 5 kişiye PowerPuff Girls’ün Türkiye’de yeni satışa sunulan oyuncaklarından “dönüşen” oyun seti, peluş ve anahtarlık, Cartoon Network kızları çıkartma koleksiyonu ve ayrıca Toyzzshop’tan 250 TL değerinde hediye çeki ödül olarak verilecek.

Çocuklar tarafından sevilerek takip edilen youtuber Selen Teksöz de kazananları belirleyecek olan jüride yer alarak katılımcıların videolarını izleyecek. Kazanan 5 kişi Cartoon Network Türkiye Facebook sayfasından ve websitesinden duyurulacak.

Cartoon Network Kızları Özel Kuşağı; 6 – 31 Mart tarihleri arasında hafta içi her gün 15:30 - 16:30 saatleri arasında Cartoon Network ekranlarında olacak.

Cartoon Network Hakkında:
Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 5-12yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 ve Powerpuff Kızları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.